Tänases Riigikogu infotunnis käsitleti kaitsetööstuspargi rajamise kulgu, mis saadikute hinnangul ei ole liikunud nii kiiresti, kui praegune geopoliitiline situatsioon nõuab.

- Kaitseminister Hanno Pevkur Ämari lennubaasi taasavamisel. Ämarisse planeerib riik nn “minikaistetööstusparki.”
- Foto: Liis Treimann
Riigikogu liige Tõnis Lukas küsis Riigikogu infotunnis, miks võtab kaitsetööstuspargi rajamine nii kaua aega ja planeeringut ei ole kehtestatud, olgugi et pargi viis võimalikku asukohta on välja valitud. „Meil on kiire, kas või selleks, et anda oma tootjatele või partneritele võimalus hakata kiiresti tootma oma turule, väljapoole moona, droone,“ sõnas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) korraldatud valikpakkumise tulemusel alustab Ämari sõjaväelinnakus laskemoona tootmist 2025. aasta kevadel Nitrotol OÜ.
RKIK loob ettevõtetele valikpakkumise teel võimaluse alustada lahing- ja laskemoona tootmisega Ämari sõjaväelinnakus juba järgmise aasta alguses.
Jutul käinud 30 huvilist
Kaitseministeeriumis on käinud juttu tegemas umbes 30 huvilist, kes tahavad hakata Eestis laskemoona tootma, kohalike ettevõtjate kõrval ka Euroopa suurimad moonatootjad.
Kaitseministeerium valis välja viis potentsiaalset asukohta, kuhu rajada laskemoonatehas ning kaitsetööstuspark.
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.